بلند ترین آسمانخراش های استانبول

استانبول بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن کشور است. جمعیت این شهر در آمار سال ۲۰۱۸ حدود ۱۵,۰۶۷,۷۲۴ نفر گزارش شده است. رقابت در ساخت بلندترین برج های استانبول جذاب و دیدنی است.

تا اکتبر 2020 شهر استانبول دارای 47 تا اسمانخراش (آسمان‌خراش به ساختمان‌های دستکم ۴۰ طبقه و ارتفاع بیش از ۱۵۰ متر گفته می‌شود) است که بیشترین تعداد در قاره اروپا است که همچنان شامل ساختمان های بلند مرتبه هم میشود.

بلندترین برجهای استانبول

بلندترین برج های استانبول metropol Istanbul tower 1 است ( 70 طبقه ، 280 متر ، 301 متر شامل گلدسته های دوقلوی آن) در منطقه آتاشهیر، در قسمت آسیایی و برجهای 65 )SkylandIstanbul طبقه ، 284 متر) ، واقع در مجاورت استادیوم Türk Telekom در محله Seyrantepe منطقه Sarıyer ، در سمت اروپایی است.
اولین آسمان خراش استانبول 25 طبقه Harbiye Orduevi در نظر گرفته شده است که در سال 1968 ساخته شده و 90 متر است. اولین ساختمانی که از 100 متر عبور می کند برج مایا است که در سال 1992 با ارتفاع 110 متر ساخته شده است. این شهر در قرن بیست و یکم شاهد رونق بزرگی در آسمان خراش ها بود که بیشتر در لونت ، ماسلاک و آتاشهیر واقع شده است.
با این وجود بلندترین سازه های شهر ، دو برج پل یاووز سلطان سلیم هستند که در 322 متر قد علم کرده اند.

لیست بلندترین آسمانخراش های استانبول:

1. برج متروپل استانبول metropol istanbul tower

متروپل استانبول metropol istanbul tower

ساختمان عظیم متروپل استانبول با بیش از 750 هزار مترمربع زیربنا و متشکل از 1.368 واحد مسکونی و 809 واحد تجاری دارای طراحی خارق العاده ای است. این پروژه با برج 250 متری بدون آنتن و با آنتن 301 متر، رزیدانس و دفاتر A+، یک خیابان 400 متری به عنوان خیابان تجاری و شیک ترین مرکز خرید استانبول، سینما و سایر خصوصیات خود دیدی کاملا متفاوت و جدید به فرهنگ و زندگی شهرنشینی داشته و واقعا برازنده‌ی استانبول است.

2. اسکای لند skyland

اسکای لند skyland

پروژه اسکای لند استانبول، با ارتفاع ۲۸۴ متر (۹۳۲ فوت) بلندترین ساختمان مسکونی ترکیه و بلندترین سازه بتنی اروپا است که یکی از لاکچری ترین برج های استانبول به شمار می رود.
اسکای لند استانبول شامل سه برج ساخته شده است که همگی با یکدیگر متفاوت هستند.معماری این پروژه که اقامتی مجلل ، یک مرکز خرید ، دفاتر و یک هتل بین المللی را در یک فضای مشترک برای زندگی ارائه می دهد، توسط برادوی مالین طراحی شده است که یکی از دفاتر پیشرو در زمینه معماری در این بخش است

3. سفیر استانبول Istanbul Sapphire

سفیر استانبول Istanbul Sapphire

Istanbul Sapphire یک مرکز خرید و مجتمع مسکونی لوکس است که از بلندترین ساختمانها در قلب استانبول می باشد و معنای آن یاقوت کبود است
مرکز خرید ساپیره sapphire مرکز خریدی مرتفع با طول ۲۶۱ متر و ۶۴ طبقه که ۱۰ طبقه ی آن در زیر زمین و ۵۴ طبقه ی روی زمین قرار دارد توسط گروه معماری معروف Tabanlıoğlu Architects طراحی و ساخته شده است.
این ساختمان بسیار هوشمند و سازگار با محیط زیست است که باعث ارتباط بین انسان و طبیعت می شود و شامل نه تنها فضاهای اجتماعی بلکه بزرگترین منطقه ی تمرین گلف در استامبول است.

4. امار اسکوئر Emaar Square

امار اسکوئر Emaar Square

پروژه اعمار اسکوئر | Emaar Square توسط شرکت EMAAR امارات متحده عربی ساخته شده ، یکی از معتبرترین کمپانی های ساختمان سازی دنیا ساخته شده است.
شرکت معروف EMAAR ساخت برج خلیفه بزرگترین سازه مسکونی جهان و DUBAI MALL را در کارنامه کاری خود دارد.
این پروژه با الهام از معماری توسکایی و غنی شده با چشم انداز باشکوه از دریای بویوک چشمه و دریای مرمره در منطقه اسکودار ساخته شده است که یکی از بلندترین برج های استانبول است.
در مجموع ۱۰۷۳ اقامتگاه در پروژه اعمار استانبول (Emaar Istanbul) وجود دارد. یک هتل ۵ ستاره لوکس در این پروژه افتتاح خواهد شد.

5. برج 205 استانبول İSTANBUL TOWER 205

برج 205 استانبول İSTANBUL TOWER 205

پروژه برج 205 استانبول ، که در خیابان Büyükdere د توسط Skidmore ، Owings & Merrill LLP (SOM) طراحی شده است که معمار پروژه های مهمی مانند One World Trade Center است
که برای جایگزینی برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی ساخته شده است. برج 205 استانبول با 61 طبقه ارتفاع 228 متر با داشتن استانداردهای Leed Standard Gold یکی از بلندترین و چشمگیرترین سازه های شهر خواهد بود و به افق استانبول کمک می کند.

6. برج های آنتهیل Anthill residence

برج های آنتهیل Anthill residence

شهرک آنت هیل دارای دو برج 54 طبقه میباشد با ارتفاع 210 متری ، منظره و دید تنگه بسفر را در اختیار سکنه قرار میدهد و به دلیل مجموعه فعالیت های خلاقانه ای که انجام شده است جایزه های مختلفی را از آن خود کرده است. یکی از نکات بسیار قابل توجه در این پروژه رستوارن Antre موجود در این ساختمان است که غذاهای متفاوتی را با سلایق متعدد پوشش میدهد. برخی از این غذاهای منحصر به فرد را میتوان غذاهای چینی ، غذاهای مدیترانه ای ، غذاهای گیاهی و طعم های ترک را میتوان نام برد ، نکته بسیار با اهمیت لانژ موجود در این رستوارن است که صرف غذا را با نمایی خیره کننده به مراجعان هدیه میدهد.

7. برج اسپین spine tower

برج اسپین spine tower


ستون فقرات استانبول یا برج اسپین با ارتفاع 201 متری از بلندترین و زیباترین برج های استانبول میباشد که به یکی از نمادهای منظقه ساریر تبدیل شده است .

8. برج هاس واریاپ مردین Varyap Meridian Grand Tower 1

برج هاس واریاپ مردین Varyap Meridian Grand Tower 1

این پروژه متشکل ازتعدادی برج که مرتفعتربن آنها 59 طبقه و198 متر است، 1500 واحد مسکونی ، یک هتل پنج ستاره و یک نیروگاه تولید همزمان تولید برق برای توسعه است.طراحان همچنین موقعیت ، جهت و محوطه سازی پروژه را به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند تا نماهای پانوراما را بهینه کرده و بهره حرارت خورشیدی را به ساختمان ها به حداقل برسانند. فرهنگ و میراث استانبول نیز در این طرح گنجانده شده است که شامل نمای کاشی کاری طیفی است که از Terra Cotta تا آبی تا سفید متغیر است

9. برج های چیفتچی ciftci

برج های چیفتچی ciftci

این پروژه واقع در یکی از شریانهای مهم استانبول ، برج های Çiftçi مقصد جدیدی برای کسانی که به دنبال یک تجربه زنذگی با کلاس بالاتر هستند شده است.

دو برج 45 طبقه و 194 متری با دقتی طراحی شده اند تا اطمینان حاصل شود که هر یک از 288 محل اقامت آن ، از 221 متر مربع شروع به اتاقهای گسترده ای با ارتفاع 3.15 متر و مشرف به بسفر می شود که نوردهی های متعدد و 270 درجه ، منظره گسترده از استانبول با شکوه ارائه می دهند.

10. برج رونسانس Rönesans

برج رونسانس Rönesans

از دیگر بلندترین برج های استانبول میتوان به این پروژه که با ارتفاع 186 متر واقع در آتاشهیر ، در تاریخ 15 آوریل 2015 به بیمه آلیانز فروخته شد و نام آن برج آلیانز بود، اشاره کرد. تفاوت در ساخت و ساز معماری ، رویکرد مهندسی محیط زیست ، راه حل های صرفه جویی در انرژی و بهره وری کارمندان دفاتر اداری با رویکرد معماری خاض خود باعث شده است که یکی از خاص ترین برج های استانبول باشد.

11 . برج ایش بانک IS Bankası

برج ایش بانک IS Bankası

برج is Bankası طبقه بلندترین بلندترین برج از میان سه آسمان خراش در مقر Türkiye İş Bankası در لونت ، استانبول است. در گذشته بلندترین آسمان خراش در ترکیه و شبه جزیره بالکان (جنوب شرقی اروپا) بود. ارتفاع رسمی آن 181.20 متر (594.5 فوت) بدون تیر پرچم و 194.57 متر (638.4 فوت) شامل قطب پرچم است.
از فناوری های “آسمان خراش هوشمند” استفاده می کند و چندین جزئیات ساختمان شبیه برج ترامپ در شهر نیویورک است که توسط همان شرکت معماری طراحی شده است

12. برج مای تاورلند My Towerland 1

برج مای تاورلند My Towerland 1

این برج واقع شده در منطقه آتاشهیر استانبول با ارتفاع 181 متر توانایی اسکان 50 هزار سکنه با داشتن روف گاردن در اکثر طبقات را در سطح لوکس داراست.

13. برج نیدا پالادیوم Nida Palladium Tower

برج نیدا پالادیوم Nida Palladium Tower

برج Nida palladium با 180 متر ارتفاع رتبه سیزده ام را به خود اختصاص داده است. این برج که در منطقه آتاشهیر قرار دارد، توسط معماران برج isbankasi طراحی شده و بیشتر اداری است .

14. برج leopardus

برج leopardus

برج leopardus لئوپاردوس که در منظقه عمرانیه و در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد با ارتفاع 178 متر دارای 48 طیقه میباشد.

15. برج شیشلی پلازا sisli plaza

برج شیشلی پلازا sisli plaza

یک برج در منظقه شیشلی است و دارای 40 طبقه مسکونی است .که ارتفاعی 170 متری دارد. دو طبقه آن به ایستگاه رادیویی و 4 طبقه آن به یک فروشگاه بزرگ تعلق دارد.

16. برج لونت levent 199

برج لونت levent 199

برج levent 199 با ارتفاع 170 متر در رتبه بعدی قرار دارد . این برح با بردن جایزه دفتر معماری در شاخه تجاری جوایز املاک اروپا و آفریقا 2010 در بین برج های استانبول جایگاه بخصوصی دارد.

17. برج ازدیلک ozdilek

برج ازدیلک ozdilek

برج ozdilek 1 از مجموعه بسیار بزرگ که دارای شاپینگ مال بسیار بزرگی نیز هست با ارتفاع 170 متر و در 38 طبقه در جایگاه بعدی قرار دارد.

18. برج سویاک soyak tower

برج سویاک soyak tower

برج soyak که به برج کریستال نیز مشهور هست با ارتفاع 170 متر در رده بعدی قرار دارد . این برج با بردن جوایز بسیاری از جمله جایزه دفتر معماری در شاخه تجاری جوایز املاک اروپا و آفریقا 2010 درخشندگی خاص خود را بیش از پیش در بین آسمانخراش های شهر استانبول نمایان کرده است.

19 . برج تراس تما TERRACE TEMA

برج تراس تما TERRACE TEMA

برجهای لوکس و زیبای تراس تما TERRACE TEMA استانبول با ارتفاع 170 با قرارگیری در شمال غرب استانبول و محله زیبای آتاکنت و با داشتن امکاناتی لوکس و درجه یک این سازه را به یکی از برجهای ریزدنس تاپ استانبول تبدیل کرده است . این برجها با داشتن ۴۰ طبقه و نمای ۳۶۰ درجه بی نظیر از دریا و منطقه آتاکنت و داشتن ۴۱۶ واحد مسکونی در سال ۲۰۱۶ طراحی و ساخته شده است .

20 . برج تکستیل کنت پلازا Tekstilkent plaza

برج تکستیل کنت پلازا Tekstilkent plaza

این برج ها با ارتفاع 169 متری در منطقه اسنلر استانبول ، بزرگترین مرکز پارچه و منسوجات اروپا است.

21. برج های ماسلاک 42 maslak

برج های ماسلاک 42 maslak

برج های maslak 42 با 167 متر ارتفاع در حایگاه بعدی قرار دارد. این پروژه دارای امضای معماری چاپمن تیلور اسپانیا کریس لنکسبری ، یان دیژکما ، خاویر ویرو است.

42 Maslak که اولین پروژه ساخته شده در ترکیه بر اساس مفهوم هنر است ، از طریق تبلیغات ‘Artful Living’ و ‘Art Workers’ موفق به کسب جوایز در مسابقات ملی و بین المللی شده است. جوایز زیادی از جمله “موفق ترین جایزه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات” توسط مجلات Capital و Ekonomist در “موفق ترین سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در سال 2012 رقابت” که در هتل گرند هایت برگزار شد ، اهدا شد.

22 . برجهای دوقلو سلنیوم Selenium Twins

برجهای دوقلو سلنیوم Selenium Twins

برجهای Selenium Twins با ارتفاع 165 متر در رده بعدی قرار دارند . این برجها در منظقه بشیکتاش قرار دارند و در این پروژه یک بیمارستان نیز وجود دارد. برجهای دوقلو سلنیوم در مسابقه املاک و مستغلات ، با کیفیت بالا در طبقه اقامت و کیفیت مصالح ساختمانی مورد استفاده ، مقام اول را کسب کرد و تفاوت پروژه های خود را در عرصه رقابت املاک و مستغلات اروپا و آفریقا نشان داد.

23. برج های آسمان Sky towers

برج های آسمان Sky towers

این پروژه که توسط شرکت ساختمانی Ağaoglu در آتاشهیر استانبول بنا شده است ، شامل 2 برج در 40 و 30 طبقه است که بلندترین برج آن 160 متر است.
از آلومینیوم Şişik که برای نمای بالای ساختمان و مکان های مختلف پروژه استفاده شده است که زیبایی نفسگیر را به پروژه وارد کرده و خطوط معماری معاصر را برجسته می کند.

24. برج اکسن exan istanbul

برج اکسن exan istanbul

برج Exen Istanbul در دامنه تپه چاملیکا در منطقه عمرانیه با ارتفاع 160 متر ، در وسط مراکز تجاری و خرید با باغ های کف در بلوک های افقی قرار دارد. برجی که می توان منظره باشکوه بسفر را تماشا کرد .

25. برج هتل ریکسوس بومونتی Rixos Bomonti Residance

برج هتل ریکسوس بومونتی Rixos Bomonti Residance

برج هتل Rixos bomonti residance با ارتفاع 159 متر، مشرف به دریای مرمره است. این هتل در منطقه بی اوغلو ، نزدیک به پل گالاتا واقع شده است و دارای اتاق های مهمان مجلل است که هرکدام به حمام ترکی اختصاصی مجهز شده اند.

26. برج آکبانک Akbank tower

برج آکبانک Akbank tower

مرکز Sabancı مجموعه ای از آسمان خراش ها است که شامل دو آسمان خراش واقع در نزدیکی خیابان Büyükdere در منطقه بشیکتاش استانبول است. بلندترین آسمان خراش فعلی آن مجموعه برج Akbank با با ارتفاع 158 متر است. از مشخصات جالب این برج ها در مجموع 24 آسانسور مورد استفاده است که دو آسانسور آتش نشانی و هشت آسانسور سریع وجود دارد. دارای یک سیستم هشدار ، پیشگیری و مداخله در برابر آتش که با استانداردهای جهانی مطابقت داشته باشد است و دارای چند مرکز همایش که ظرفیت آنها حداکثر 638 نفر است.

27. برج های چهار باد Four winds towers

برج های چهار باد Four winds towers

برج های Four winds که به منظره ای که از استانبول و دریا در اختیار شما قرار میدهد مشهور است و یکی از زیباترین برج های استانبول نیز هستند ،تنها 5 دقیقه پیاده از خیابان BAGDAT فاضله دارد، جایی که می توانید گزینه های لوکس و جذاب برای خرید و صرف غذا را پیدا کنید.

28. برج های ترامپ Trump Towers

برج های ترامپ Trump Towers

برج های rump Towers دو برج بهم پیوسته در شیشلی ، استانبول هستند با ارتفاع 155 متر در رتبه های بعدی قرار دارند. یکی از برج ها یک برج اداری است و دیگری یک برج مسکونی ، متشکل از بیش از 200 اقامتگاه. این مجموعه همچنین دارای یک مرکز خرید با حدود 80 مغازه و یک سینمای مالتی پلکس است. این برج ها اولین برج های ترامپ هستند که در قاره اروپا ساخته شده اند. سازنده ملک ، آیدین دوغان ، میلیاردر ترکی است و در یک مشارکت با مجوز تجاری با دونالد ترامپ ، تاجر آمریکایی ، همکاری می کند. بسیاری از مشاغل مستقر در اروپا و خاورمیانه مجموعه را اشغال کرده اند.

برج مسکونی شامل تنها انبار شراب جمعی در ترکیه است ، سردابی که توسط سردابهای Focus Wine ساخته شده است. از جمله مستاجران برجسته این ساختمانها ، رضا ضراب تاجر ایرانی الاصل است.

29. برج سوزر پلازا- ریتزکارلتون Suzer plaza Ritz-Carlton

برج سوزر پلازا- ریتزکارلتون Suzer plaza Ritz-Carlton

این برج که شامل دو قسمت Suzer plaza به عنوان مسکونی و Ritz-Carlton به عنوان هتل پنج ستاره لوکس است با ارتفاع 154 متر در رتبه بعدی قرار دارد. این برج به خاطر دسترسی بسیار خوبی که به منظقه تاکسیم دارد و همجنین لوکس بودن و دید بسیار عالی که به استانبول و تنگه بسفر دارد و همچنین آبگرم در فضای باز با چشم انداز بسفر مشهور است.

30. برج نورول Nurol Tower

برج نورول Nurol Tower

برج NUROL در منطقه مجدیه کوی استانبول با 153 متر در رتبه بعد قرار دارد. در بالاترین طیقه برج رستوران و کافه با دید 360 درجه استانبول و پل بسفر قرار دارد که فرصتی مناسب برای استراحت را فراهم کرده است. دید وسیع و ورود حداکثری نور خورشید به فضاهای داخلی و پنجره های عایق صوتی وحرارتی موجب کاهش 30 درصدی مصرف انرژی و کسب گواهینامه ساختمان سبز شده است.

از ما چه می خواهید؟

Kamyar Shahmoradi

اشتراک گذاری
منتشر شده توسط
Kamyar Shahmoradi
برچسب هاک akbank toweranthill residence istanbulçiftçi ıstanbulemaar squareexan tower istanbulfour winds towersharbiye ordueviis bank toweristanbul sapphireistanbul tower 205leopardus towerlevent 199 towermaslak 42metropol istanbulmy towerlandnida palladium towerozdilek towerrixos bomonti residanceronesans towerselenium twins towersisli plazasky towers istanbulskyland istanbulsoyak towerspine towersuzer plaza ritz-carltontekstilkent plazaterrace tematrump towersvaryap meridian grand towerآسمانخراشهای استانبولآسمانخراشهای ترکیهارتفاع بلندترین برج استانبولاسکای لند استانبولاسکایلند ترکیهاقامت ترکیهاقامت در ترکیهامار اسکوئربرج 205 استانبولبرج آک بانکبرج آنتهیلبرج اسپینبرج اکسن استانبولبرج اوزدیلکبرج ایش بانکبرج تراس تمابرج تکستیل کنت پلازابرج رونسانسبرج سوزر پلازا ریتز کارلتونبرج سویاک استانبولبرج شیشلی پلازابرج لئوپاردوسبرج لونت 199برج ماسلاک 42برج مای تاورلندبرج نورولبرج نیدا پالادیومبرج هاس واریاپ مردینبرج های آسمان استانبولبرج های ترامپبرج های چهاربادبرج های چیفتچی استانبولبرج هتل ریکسوس بومونتیبرجهای دوقولو سلنیومبلندترین برج استانبولبلندترین برج ترکیهبلندترین برج مسکونی استانبولبلندترین برج مسکونی ترکیهبلندترین برج های استانبولبلندترین برج های ترکیهبلندترین سازه های استانبولبلندترین سازه های ترکیهجمعیت استانبولساختمان سازی استانبولساختمان سازی ترکیهسفیر استانبولمتروپل استانبولمعماری اروپامعماری ترکیهمعماری مدرنهاربیه اوردواوی

آخرین نوشته ها

راه های مهاجرت به قبرس 2023

مهاجرت به قبرس 2023 مهاجرت به قبرس برای ایرانیان یک گزینه خوب به حساب می…

5 ماه پیش

روش های مهاجرت به پرتغال چیست؟

بررسی مهاجرت به پرتغال 2023 مهاجرت به پرتغال برای هر شخص با نفر دیگر تفاوت…

5 ماه پیش

راه های مهاجرت به استرالیا 2023

روشهای مهاجرت به استرالیا سعی کرده ایم تا شمارا با راه و روش های مختلف…

5 ماه پیش

راه های مهاجرت به ترکیه 2023

مهاجرت به ترکیه مهاجرت ایرانیان به ترکیه، در سال‌های اخیر با توجه به شرایط اقتصادی…

5 ماه پیش

شرایط مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشور کانادا ما در این اینجا سعی کردیم تا درباره مهاجرت به کشور…

5 ماه پیش

روش های رایج برای مهاجرت به آلمان 2023

چرا مهاجرت به آلمان؟ ایرانی ها علاقه زیادی برای مهاجرت به کشور آلمان دارند. دلایل…

5 ماه پیش