آشنایی با شهرهای مهم ترکیه

ما سعی کردیم در این مقاله با بهترین و مهمترین شهرهای ترکیه آشنا شویم و مختصری از هر شهر برای شما بگوییم. اسامی زیر از نظر ما شهرهای مهم در ترکیه برای زندگی، اقامت و کار در ترکیه به حساب می آیند. البته سعی ما بر این بوده به دلیل وسعت کشور ترکیه ، شهرهایی را انتخاب کنیم که بازه تصمیم گیری را برای شما تنگ نکند و حق انتخاب زیادی در انتخاب بهترین شهر ترکیه برای مقاصد شخصی خود داشته باشید.

در این مطلب تلاش کرده ایم برای آشنایی بیشتر با مهمترین شهرهای ترکیه ، چند فاکتور اساسی برای شناخت کلی از یک شهر را برای شما جمع آوری کنیم. فاکتورهایی مانند چگونگی آب و هوا ، میزان آلایندگی هر شهر در ترکیه ، میزان امنیت و امکانات رفاهی و تفریحی و المان های مختلف دیگر.

لطفا توجه بفرمایید که ممکن است بعضی از آمارهای ارایی شده درباره بعضی از شهرها به روز نباشد و اندکی با زمان حال مغایرت پیدا کرده باشد.

شهرهای انتخابی :   آنتالیا    استانبول     آلانیا     ازمیر    آنکارا     بدروم     آدانا

-آنکارا

جمعیت شهر آنکارا 5.6 میلیون (سال 2020)

شهر آنکارا بعد از استانبول بزرگترین شهر ترکیه محسوب میشود. آنکارا شهری تاریخی با قدمتی بسیار زیاد به حساب می آید. پایتخت کشور ترکیه آنکارا است و به همین دلیل شهری اداری به حساب می آید. معمولا برای کسانی که علاقه به راه اندازی کسب و کار جدید و سرمایه گذاری در ترکیه را دارند شهر آنکارا مقصد خوبی برای آنها محسوب میشود. 

آنکارا ترکیه

اکثر ادارات دولتی و وزارت خانه ها در ترکیه در این شهر هستند. ادارات دولتی و خصوصی در شهر آنکارا بیشمار است و شرکت های نظامی در ترکیه معمولا در آنکارا واقع شده اند. حمل و نقل در آنکارا مانند استانبول پیشرفته نیست و شرایط حاکم بر سیستم حمل و نقل در آنکارا بسیار معمولی و متوسط است.  بهتر است بدانید که رشد اقتصادی در آنکارا بسیار بالا بوده و این شهر توانسته به لحاظ اقتصادی به کشورش کمک های زیادی بکند. هزینه زندگی در آنکارا نسبتا معمولی و متوسط ارزیابی میشود

آب و‌هوا: تابستان گرم و خشک و زمستانهای سرد

 -بدروم

جمعیت : 40 هزار نفر (سال 2014)

ساحل فیروزه ای بدروم و قایق های بادبانی بسیار زیبا در بدروم این شهر را منحصر به فرد کرده است. از طرفی دیگر جاذبه های باستانی در بدروم این شهر را استثنایی کزده است. شهری در جنوب غربی کشور ترکیه. دریای اژه در کنار شهر بدروم است. اگر بدنبال سواحل آفتابی در ترکیه میگردید جذابیت سواحل بدروم را از دست ندهید.

بدروم ترکیه

فصل بهار و فصل تابستان برای سفر به شهر بدروم بسیار مناسب است. لازم است بدانید که یکی از سرزنده ترین شهرهای ترکیه شهر بدروم است. هزینه زندگی در بدروم بسیار متوسط ارزیابی میشود . سیستم حمل و نقل در بدروم دارای شبکه اتوبوسرانی بزرگی است. برای رفتن به شهرهای اطراف شما میتوانید از قایق در سواحل بدروم استفاده کنید.

آب‌ و‌هوا : مدیترانه‌ای. تابستان گرم و خشک، زمستان معتدل و مرطوب

-آنتالیا

جمعیت 2.5 میلیون (سال 2019)

پر طرفدارترین شهر ترکیه بعد از استانبول شهر آنتالیاست. شهر آنتالیا مرکز تفریحات شبانه و خرید در کشور ترکیه محسوب میشود. این شهر در کنار سواحل مدیترانه ای کشور ترکیه واقع شده است. آنتالیا یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای یک زندگی آرام است. ایرانیان علاقه زیادی به شهر آنتالیا برای مهاجرت دارند زیرا سواحل فوق العاده ، مراکز خرید و تفریحی متعدد و هتل های لاکچری در آنتالیا فراوان یافت میشود .

آنتالیا ترکیه

آب و هوای آنتالیا باعث میشود که تابستان ها خیل زیادی از مسافران به این شهر سرازیر شوند. راه های تردد و حمل و نقل در آنتالیا بسیار ساده است زیرا وجود بزرگراهی در نوار ساحلی، این امکان را به مردم میدهد تا به راحتی بتوانند به تمامی مناطق آنتالیا رفت و آمد کنند.

آب ‌و‌هوا : تابستان گرم . هوایی مدیترانه‌ای. زمستانهای معتدل و بارانی.

-استانبول

جمعیت شهر استانبول 15.45 میلیون  (سال 2020 )

استانبول جزو شلوغترین شهرهای جهان به حساب می آید ولی این موضوع چیزی از این نکته که یکی از بهترین مهمترین شهرهای ترکیه ، استانبول است کم نمیکند.  در سال 2010 استانبول پایتخت فرهنگی اروپا نام گرفته است . معروفترین شهر ترکیه استانبول است و یکی از مهمترین بازوهای اقتصادی تجاری و گردشگری در ترکیه به حساب می آید. صنعت حمل و نقل در استانبول بسیار پیشرفت کرده و ارتباط بسیار قوی با کشورهای اروپایی و آسیایی دارد.

استانبول ترکیه

از نظر مالی، هزینه زندگی در استانبول نسبت به دیگر شهرهای ترکیه کمی بالاتر است زیرا استانبول قلب کشور ترکیه محسوب میشود اما نگران نباشید از ویژگی های مهم استانبول این است که شما با هر مبلغی میتوانید در یکی از مناطق استانبول خانه بگیرید.

آب‌ و‌هوا: زمستان های بارانی و در تابستان گرم و شرجی

-آلانیا

جمعیت : 125 هزار نفر ( سال 2021)

بین دریای مدیترانه و رشته کوه های توروس در ترکیه شهریست به نام آلانیا . یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه که به خاطر رستوران ها و هتل های زیبایش معروف است. البته باید بدانید که  سواحل و طبیعت بکر در آلانیا زبان زد تمام توریستانی است که به آنجا سفر کرده اند. شهر آلانیا در نزدیکی شهر آنتالیا واقع شده است. تعداد افرادی که آلانیا را برای اقامت و زندگی انتخاب کرده اند بیشمار است زیرا خرید ملک در آلانیا بسیار مقرون به صرفه و ارزانتر از دیگر شهرهای معروف ترکیه است.

آلانیا ترکیه

آب‌و‌هوا : مدیترانه‌ای تابستان گرم و خشک، زمستان معتدل و مرطوب

-آدانا

 جمعیت : 1.810 هزار نفر (سال 2022)

یکی از بهترین شهرها در ترکیه آدانا است. آدانا شهری زیبا و فرهنگی با تاریخی بسیار کهن به حساب می آید. خدمات درمانی در آدانا بسیار بالاست و تنوع در تجهیزات درمانی و کیفیت بهداشت در بیمارستان های آدانا معروف است. هزینه زندگی در آدانا بسیار پایین تر از دیگر شهرهای معروف کشور ترکیه است. سطح آموزس و امنیت در شهر آدانا بسیار بالاست . سفر یا زندگی در آدانا برای غریبه ها کار آسانی است زیرا زبان انگلیسی در آدانا رایج است و خیلی از ساکنین این شهر میتوانند با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

آدانا ترکیه

 آب‌ و هوا : مدیترانه‌ای تابستانهای بسیار گرم، زمستان معتدل

-ازمیر

جمعیت 4.35 میلیون (سال 2019)

ازمیر شهری غربی در منطقه آناتولی در ترکیه محسوب میشود. شهری که به لحاظ وسعت سومین شهر بزرگ ترکیه به حساب می آید. ازمیر پر از کافه و رستورانهای زیبا و جذاب است. آثار باستانی ازمیر بیشمار است و سواحل زیبای ازمیر بسیار چشم نواز است. مردم این شهر ساحلی بسیار خون گرم و مهربان هستند.

ازمیر ترکیه

هزینه زندگی در ازمیر به مراتب ارزان تر از شهرهایی مانند استانبول یا آنتالیاست اما بهتر است توجه داشته باشید به دلیل توریستی بودن شهر ازمیر در ترکیه ، در فصل تابستان قیمت بعضی از اجناس مخصوصا قیمت غذا در ازمیر افزایش پیدا میکند اما در مجموع هزینه زندگی در ازمیر خیلی زیاد نیست و مهاجرت به ازمیر طرفداران خودش را دارد. حمل و نقل در ازمیر کار ساده ایست زیرا این شهر بسیار کوچک است و شما به سادگی با اتوبوس میتوانید در این شهر تردد کنید.

آب ‌و‌هوا : تابستان گرم . هوایی مدیترانه‌ای. زمستانهای معتدل و بارانی.

نتیجه گیری : هر یک از شهرهای ترکیه از اهمیت خاصی برخوردارند . آن چیزی که میتواند به ما قدرت انتخاب را بدهد تا بین شهرهای ترکیه یک یا چند شهر را برای سفر یا مهاجرت انتخاب کنیم به عوامل متعددی بستگی دارد. پس برای اینکه انتخاب دقیقتری داشته باشیم باید سعی کنیم پیش از سفر به ترکیه تحقیقات لازم برای انتخاب شهر مقصد را انجام دهیم تا غافلگیر نشده و مهمترین شهرهای ترکیه برای سفر یا مهاجرت خود پیدا کنیم.

پیش نیاز سفر به ترکیه

Amin Artist

مشاهده نظرات

اشتراک گذاری
منتشر شده توسط
Amin Artist

آخرین نوشته ها

نرخ آنلاین ارزها در استانبول

نرخ لحظه ای ارزهای استانبول کانال تلگرام اعلام نرخ کاسپین

2 هفته پیش

خرید خودرو در ترکیه 2023

خرید ماشین در ترکیه 2023 انواع خودرو در ترکیه 2023 و فراوانی مدل ها و…

2 هفته پیش

مزایای زندگی در ترکیه 2023

مزایای زندگی در ترکیه ترکیه جزو مهمترین کشورهای پیشرفته در آسیا به حساب می آید…

3 هفته پیش

همه چیز درباره ترکیه

همه چیز درباره ترکیه 2023 در مقاله همه چیز در ترکیه قصد داریم از زوایای…

4 هفته پیش

هزینه زندگی در ترکیه 2023

با توجه به رشد اقتصادی کشور ترکیه و وضعیت صعودی اقتصادی در این کشور، مهاجران…

1 ماه پیش

اشتباهات رایج در سفر به ترکیه 2023

- چند اشتباه رایج در سفر به استانبول یا ترکیه قبل از سفر به ترکیه…

1 ماه پیش