مزایای زندگی در ترکیه

ترکیه جزو مهمترین کشورهای پیشرفته در آسیا به حساب می آید پس ، فواید زندگی در ترکیه بیشمار فاکتور خواهد داشت. از جمله میتوان به موقعیت جغرافیایی ترکیه اشاره کرد که جزو پر آب ترین مناطق به حساب می آید. از مزایای زندگی در ترکیه این است که هیچگاه با مشکل کم یا بی آبی در ترکیه روبرو نخواهید شد. دریاهای سیاه و مدیترانه و اژه و مرمره ترکیه را به یکی از بهترین مناطق آب و هوایی در کره زمین بدل کرده اند. از طرف دیگر طبیعت ترکیه منحصر به فرد است و به لحاظ سرسبزی بسیار زیبا و خاص است.  پس شما میتوانید یک زندگی با آرامش و زیبا را در این اقلیم تجربه کنید.

ترکیه ارتباطات مهمی با کشورهای مهم اروپایی و آسیایی در منطقه دارد بنابر این  از دیگر مزایای زندگی در ترکیه و گرفتن اقامت کشور ترکیه این است که شما میتوانید برای سفر به کشورهای اروپایی سختی کمتری را متحمل شوید. جامعه ترکیه به لحاظ فرهنگی جامعه بازی محسوب میشود و همین موضوع سبب شده اتباع خارجی در ترکیه که قصد بیزینس در ترکیه را دارند بتوانند در میان بافت جامعه ترک زندگی و کار کنند.

پل بسفروس استانبول

از مزایای زندگی در ترکیه مخصوصا برای ایرانیان، شاید آرامش بیشتری باشد که نسبت به مهاجرین دیگر کشورها تجربه میکنند.  زیرا این کشور در همسایگی ایران است و ارتباطات متعدد و عمیق فرهنگی بین ایران و ترکیه وجود دارد.

سبک زندگی مردم ترکیه بسیار ساده است و تجربه نشان داده که زندگی در ترکیه نسبت به خیلی از کشورهای جهان از پیچیدگی ها و ابهامات کمتری برخوردار است. اختلاف طبقاتی در ترکیه بسیار پایین تر از کشور خودمان است و این موضوع را میتوان در مسائل درمانی بهداشتی ،خدماتی و همچنین امکانات آموزشی در ترکیه نیز رویت کرد.

آب و هوا در ترکیه

آب و هوای ترکیه در مجموع آب و هوایی معتدل به حساب می آید به صورتی که دمای هوا در زمستان ترکیه نسبتا معتدل و در تابستان گرم محسوب میشود. در سردترین روزهای سال در ترکیه باز هم شما میتوانید مناطق گرمی را برای سفر انتخاب کنید که این جزو مزیت های زندگی در ترکیه به حساب می آید. مثلا سواحل جنوب غربی ترکیه در زمستان هم هوای معتدلی دارند. هوا معمولا در زمستان ها معتدل و در تابستان ها گرم است. حتی در سردترین ماه ها، سواحل جنوب غربی ترکیه آب و هوای مطبوعی را داراست.

سواحل ترکیه

وضعیت آب و هوای استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه متعادل تر است و هوای استانبول اکثرا دلنشین و آرام است. بیشتر اوقات آسمان در استانبول صاف و دریای این شهر آرام و ساکن است. از نظر جغرافیایی آب و هوا در استانبول نیمه گرمسیری و مرطوب به حساب می آید.

درباره محیط زندگی خود در ترکیه تحقیق کنید

مانند هر نقل و انتقال دیگری در محل زندگی ، مزایا و معایب مختلفی در مهاجرت به ترکیه پیش روی شماست. پس درست ترین کار این است که پیش از مهاجرت به ترکیه سعی کنید به بررسی نکات منفی و نکات مثبت زندگی در ترکیه بپردازید و تحقیقات تکمیلی انجام دهید.

هنگامی که حال انتخاب مکانی برای خرید ملک در ترکیه هستید سعی کنید تا جایی که در توان دارید درباره محل زندگی خود تحقیق کنید و از تفاوت های فرهنگی بین ایران و ترکیه و تفاوت های اجتماعی بین ایران و ترکیه آگاهی بیشتری کسب کنید. آگاهی درباره تفاوت های این دو کشور به شما امکان میدهد زندگی همگون تری با سایر افراد داشته باشید. مثلا حتما تلاش کنید تا قوانین محله خود در ترکیه را بخوانید و نسبت به آن آگاه باشید.

لازم به ذکر است که اکثر ترک ها به مهمان نوازی مشهورند. اغلب مردم ترکیه با توریست ها یا مهاجرین به ترکیه رفتار خوب و توام با مهربانی دارند .

  چند نکته کوتاه درباره مزایای کشور ترکیه

– خدمات بهداشتی در ترکیه ، سطح بسیار قابل قبولی را داراست.

– شرایط اقتصادی در ترکیه به گونه ای است که کار آفرینی در این کشور را ساده تر از خیلی از کشور ها میکند. راه اندازی مشاغل شخصی در ترکیه  هم نسبتا ساده تر از کشور های نزدیک ترکیه است.

– امکانات تفریحی در ترکیه به وفور یافت میشود و شما به راحتی میتوانید برای آخر هفته ای به یاد ماندنی برنامه ریزی کنید.

هزینه زندگی در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی بسیار پایین است مثلا هزینه برق و گاز در ترکیه بسیار کمتر از دیگز کشورهای اروپاییست.

– کیفیت میوه و سبزیجات در ترکیه بسیار بالاست زیرا این کشور دارای آب و هوای بسیار مطبوع است و در تمام طول سال انواع میوه جات و مواد غذایی در ترکیه قابل دسترس است.

– اگر در زمینه هایی مانند رشته های مهندسی یا فناوری اطلاعات دنبال کار هستید این کشور میتواند فرصت خوبی برای شما باشد. اقتصاد کشور ترکیه بسیار قدرتمند است و شرایط کاری مناسبی را میتواند برای برخی از مهاجرین به ترکیه فراهم کند.

– سیستم نقل و انتقال و حمل و نقل در ترکیه بسیار امن و قابل اعتماد است.

شرایط زندگی اجتماعی در ترکیه

در پیش بینی های به عمل امده محققان بر این باورند که رشد جمعیت در ترکیه در حال وقوع است و تا دو دهه دیگر حدود 20میلیون نفر بر جمعیت کشور ترکیه افزوده میشود. جمعیت کشور ترکیه در حال حاضر 80 میلیون نفر اعلام شده است.

یکی دیگر از مزایای کشور ترکیه ، تنوع در قومیت ها و نژادها در ترکیه به حساب می آید. آمارها نشان میدهد که بیشتر از 20 درصد مردم ترکیه افرادی با نژادهای متفاوت مثل اروپاییان و عرب ها و ایرانیان هستند. همین امر زندگی را برای مهاجران به ترکیه سهل و آسانتر میکند.

خیابان استقلال / استانبول

بیشترین جمعیت در ترکیه را شهر استانبول به خود اختصاص داده است. جمعیت در این کشور اکثرا در مناطقی پرتراکم تر است که به لحاظ کشاورزی و صنعتی رتبه بالاتری را دارد. استانبول یکی از پرجمعیت ترین پایتخت ها در جهان به حساب می آید.

واقعیت‌هایی درباره زندگی در ترکیه

ترکیه دارد تلاش میکند روز به روز شرایط خود را نسبت به کشورهای همسایه اش ارتقا دهد و در این امر تقریبا موفق بوده است . ترکیه کشوری رو به توسعه است که به لحاظ ظاهری هم بسیار شیک و متمدنانه طراحی شده است و همین نکته باعث میشود که مهاجرین ایرانی سعی کنند ترکیه را برای مهاجرت انتخاب کنند. همسایگان اروپایی ترکیه باعث شده اند تا ترکیه در رقابت با آنها روز به روز در تمام جهات پیشرفت کند.

مزایای منحصر به فرد زندگی در استانبول

درست است که استانبول پایتخت کشور ترکیه نیست اما این موضوع چیزی از اهمیت این شهر در ترکیه و حتی در اروپا کم نمیکند. تفاوت شهر استانبول با شهرهای دیگر ترکیه بسیار زیاد است.

ما سعی کردیم در نکات قبلی دلایل مختلف برای انتخاب ترکیه به عنوان کشوری برای زندگی را به شما توضیح دادیم. حالا میخواهیم مختصری هم درباره شهر استانبول برایتان توضیحاتی را نقل کنیم.

استانبول یکی از بزرگترین کلان شهرهای اروپا به حساب می آید . این در حالی است که در سال 2010  استانبول پایتخت فرهنگی اروپا شده است همین نکته کاملا ثابت میکند که میزان اهمیت شهر استانبول در اروپا تا چه اندازه زیاد است. فرصت های شغلی در استانبول بسیار بالاست و پیشرفت روز افزون در این شهر به وضوح قابل مشاهده است.

نتیجه گیری : ترکیه کشوری روبه رشد است که دارد تلاش میکند روز به روز بر توانایی های خودش اضافه کند و هرچه میگذرد آنها بیشتر خودشان را به لحاظ اقتصادی و صنعتی به اروپا نزدیکتر میکنند. پس به نظر میرسد در شرایط کنونی زندگی در ترکیه و خرید خانه در ترکیه فرصت مناسبی برای ایرانیان به حساب می آید.

همینطور بخوانید:

Amin Artist

اشتراک گذاری
منتشر شده توسط
Amin Artist

آخرین نوشته ها

واردات و صادرات ترکیه، بازرگانی ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که در زمینه بازرگانی و تجارت جهانی نقش مهمی دارد.…

5 ساعت پیش

بازرگانی بین ایران و ترکیه: حجم صادرات و واردات و اقلام صادرات و واردات

بازرگانی بین ایران و ترکیه یکی از مهمترین روابط تجاری در منطقه خاورمیانه است. این…

1 روز پیش

امپراتوری بیزانس و تأثیر آن بر فرهنگ ترکیه

دوره بیزانس دوره بیزانس که از سال 330 میلادی تا سقوط قسطنطنیه در سال 1453…

2 روز پیش

تاریخچه دولت عثمانی و دوره صدر اسلام

تاریخچه دولت عثمانی و دوره صدر اسلام پیدایش دولت عثمانی در سال 1299 میلادی، دولت…

3 روز پیش

خرید آنلاین از برندهای ترکیه با تومان از ایران

خرید آنلاین از برندهای ترکیه با تومان از ایران آیا شما علاقه‌مند به خرید آنلاین…

4 روز پیش

تاریخچه ترکیه: از تأسیس جمهوری تا تعامل با فرهنگ‌های غربی

تاسیس ترکیه 1923 در سال 1923 میلادی، جمهوری ترکیه توسط مصطفی کمال اتاتورک تأسیس شد…

1 هفته پیش