دسته بندی نشده

اشتباهات رایج در سفر به ترکیه 2023

چند اشتباه رایج در سفر به استانبول یا ترکیه

قبل از سفر به ترکیه شما حتما لیستی برای انجام کارهای دلخواهتان تهیه خواهید کرد تا اشتباهات رایج در سفر به ترکیه را انجام ندهید. همانطور که میدانید مراکز دیدنی در ترکیه و مراکز خرید در استانبول بسیار زیاد و متنوع است و معمولا زمان سفر کمتر از آن است که شما بتوانید تمام مراکز تفریحی در ترکیه را ببینید. پس شما علاوه بر این لیست، نیاز به لیستی از کارهایی که بهتر است در سفر به ترکیه انجام ندهید هم خواهید داشت. ما در این مقاله سعی میکنیم چندی از اشتباهات رایج در سفر به ترکیه و استانبول را برایتان نام ببریم. کارهایی که بهتر است در سفر به ترکیه انجام ندهید تا در زمان و پولتان صرفه جویی کرده باشید.

آداب معاشرت در کشور ترکیه را بشناسید

ترک ها هم مانند ما ایرانیان افراد بسیار میهمان نوازی به حساب می آیند. برای مثال در آنجا مرسوم است که به احترام زنان باردار یا برای ادای احترام به مسن ترها و بزرگسالان از جای خود بلند میشوند. خیلی از این نکات برای ما ایرانیان هم امری آشنا به حساب می آید پس بهتر است قبل از سفر به ترکیه با انواع مهمان نوازی در ترکیه آشنا بشویم. مثلا ممکن است به شما پیشنهادی برای صرف شام یا نوشیدن چای بدهند. بهتر است پیشنهادشان را قبول کنید زیرا ترک ها انتظار دارند دعوتشان را بپذیرید. رد کردن دعوت برای ترک ها بی احترامی تلقی میشود. تمیز کردن میز غذا در ترکیه بعد از صرف شام یا ناهار نشانه ادب شما است.

اگر شما را به یک فنجان چای در ترکیه دعوت کردند،قبول کنید. تا جایی که میتوانید در سفر به ترکیه سعی کنید دعوت مردم ترکیه را رد نکنید زیرا آنها از شما ناراحت میشوند.

– در سفر به ترکیه از هدفون استفاده نکنید

موسیقی خیابانی در ترکیه از مهمترین جاذبه های توریستی در ترکیه است. پس گوش دادن به موسیقی در موبایلتان را فراموش کنید و در خیابان های استانبول یا ترکیه قدم بزنید. انواع موسیقی خیابانی در ترکیه آنقدر متنوع است که شمارا غافلگیر میکند. از موسیقی راک در استانبول ترکیه تا موسیقی سنتی در ترکیه  ، همه در کنار هم تجربه بینظیری را برای شما فراهم میکنند.

– تفریح در ترکیه فقط تفریح در استانبول نیست

مناطق و شهرهای کمتر دیده شده در ترکیه را دسته کم نگیرید. برای مثال به چند شهر کمتر شناخته شده در ترکیه اشاره میکنیم که حتما از دیدن آنها پشیمان نمیشوید . شهرهایی مانند : افسوس، تور کاپادوکیا، نمرود داغی، آنتالیا، قونیه . از نظر خیلی از توریستها، اینها شهرهای زیباتر از استانبول هستند. ترکیه پر از شهرها و مناطق کمتر شناخته شده‌ای است که از دیدنش پشیمان نخواهید شد. زیباترین شهرهای ترکیه که کمتر شناخته شده‌اند ولی دیدار از آن‌ها از خاطرتان نمی‌رود. تور قونیه، افسوس، تور کاپادوکیا، آنتالیا، نمرود داغی، به عقیده خیلی‌ها جذاب‌تر از استانبول هستند.

خیابان گردی در استانبول – خیابان استقلال

– ساعات شلوغ را برای رفتن به اماکن تاریخی استانبول انتخاب نکنید

از دیگر اشتباهات رایج در سفر به ترکیه این است که برای دیدن خیلی از بنا های تاریخی مشهور در استانبول باید در صف بایستید. پس بهتر است روزهای خلوت تر یا ساعات ابتدایی یا انتهایی روز را برای بازدید از اماکن تاریخی در استانبول یا ترکیه در نظر بگیرید.

آداب بازدید از مساجد ترکیه را به جا آورید

پیش از آن که به مسجدی در ترکیه وارد شوید باید کفشهاتان را دربیاورید. البته این امر درباره اکثر مکان های مقدس در ترکیه هم صدق میکند. همچنین بدانید که قبل از ورود به مسجدی در ترکیه باید لباس پوشیده داشته و موهایتان را هم بپوشانید. قبل از ورود به مساجد ترکیه بهتر است لباس پوشیده به تن کرده و موهای خود را بپوشانید. پیش از ورود به اماکن مقدس ترکیه مانند اماکن مقدس هرجایی بهتر است کفش‌های خود را در آورید. لازم است بدانید که در مساجد تنها توریست ها نمی آیند و بعضی از ترک ها برای عبادت به آنجا میروند پس یادمان باشد که در آنجا سکوت را رعایت کنیم.

– منطقه تکسیم در استانبول منطقه شلوغی به حساب می آید

میدان تکسیم استانبول از شلوغ ترین محله های استانبول به حساب می آید. مردم در میدان تکسیم ترکیه تا پاسی از شب مشغول تفریح کردن هستند و اکثر امکانات تفریحی استانبول در تکسیم خلاصه میشود و تفریحات شبانه در میدان تکسیم رونق دارد. لازم است بدانید به دلیل قدمت بالای ساختمان ها در استانبول و مخصوصا محله تکسیم، اکثر پنجره ها دو جداره نیستند و ممکن است صدا شما را اذیت کند.     

– جشن‌های محلی در ترکیه را در سفر به ترکیه از دست ندهید

سعی کنید در سفر به ترکیه مانند بومیان ترکیه عمل کنید بجای اینکه تمام مدت در مراکز خرید در ترکیه وقت بگذرانید. سعی کنید رقص ترکی بیاموزید. در عروسی ها و جشن های محلی در ترکیه شرکت کنید. با این کارها شما میتوانید با آداب و رسوم و تاریخ ترکیه  بیشتر آشنا شوید .

جشنهای محلی ترکیه/استانبول

– تفریحات شبانه در استانبول  یا ترکیه را تجربه کنید

 گشت و گذار میان کافه های استانبول و پرسه زنی در شب های پر نور و زیبای استانبول را از دست ندهید. راه رفتن کنار تنگه بسفر در خیابان استقلال در استانبول را هم حتما در برنامه های خود بگنجانید.

– قهوه ترک در سفر به ترکیه را از یاد نبرید

شما حتما بارها طعم قهوه ترک را چشیده باشید. اما شما باید بدانید که نوشیدن یک قهوه ترک در استانبول یا ترکیه شما را با طعم ویژه ای از قهوه مواجه میکند

– غذاهای اصیل ترکی را امتحان کنید

موقع سفر به ترکیه تا جایی که میتوانید سعی کنید غذاهای ترکیه را امتحان کنید و از مزه های متنوع غذاهای اصیل ترکی لذت ببرید. ذائقه ما ایرانی ها در طبخ غذا به ذائقه ترک ها نزدیک است. مطمعن باشید که از غذاهای اصیل ترکیه خوشتان خواهد آمد. البته انتخاب رستوران خوب در استانبول یا ترکیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سعی کنید از انواع کباب های ترکی بچشید. بهتر است بدانید که ترک ها صبحانه های مفصل و دلچسبی هم درست میکنند.  

– از مراکز خرید معروف در ترکیه خرید نکنید

در مکان های توریستی معروف در ترکیه هم مانند مکان های توریستی دیگر گران فروشی امر رایجی به حساب می آید.  پی بهتر است تلاش کنید در اطراف مراکز خرید معروف در ترکیه مانند ایاصوفیه خرید نکنید.  

– هزینه بالای تاکسی در استانبول

هزینه استفاده از تاکسی در استانبول یا ترکیه به پارامترهای زیادی بستگی دارد. مثلا ممکن است که تاکسی شکا از تاکسیمتر استفاده نکند و قیمت را به شما گران تر از حالت عادی بگویند. همچنین ممکن است که زمان زیادی را مجبور باشید در ترافیک در ترکیه به سر ببرید. به شما پیشنهاد میکنیم که از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو یا تراموا در استانبول یا اتوبوس استفاده کنید.

.

– حمام‌های ترکی در ترکیه را امتحان کنید

در این حمام های ترکی در ترکیه شما مانند قدیمی ها حمام کرده و سپس شمارا ماساژ خواهند داد. به جای خرج کردن پولتان در مراکز لوکس سعی کنید به حمام های سنتی در ترکیه بروید و از ماساژ های آنجا لذت ببرید. فضاها و معماری سنتی این حمام ها به خودی یک مرکز توریستی به حساب می آید. قیمت بلیط برای حمام های ترکی هم بسیار ارزانتر از قیمت ماساژ در استخر ها و هتل ها است. 

حمام ترکی استانبول

– در هوای سرد کشتی سواری نکنید

از لذت بخش ترین تفریحات برای توریست ها در استانبول کشتی سواری در تنگه بسفر به حساب می آید. اما اگر سردی هوا اذیتتان میکند بهتر است روزهای سرد را برای رفتن به کشتی سواری در استانبول انتخاب نکنید.

نتیجه گیری :

استانبول و دیگر شهرهای ترکیه مکان های مناسبی برای سفر و لذت بردن هستند. فقط کافیست با کمی دقت کردن و استفاده از تجربه دیگران ، سفر خود را لذت بخش تر و به یاد ماندنی تر کرده و مراقب باشید تا این اشتباهات رایج در سفر به ترکیه را انجام ندهید.

دنبال چه میگردی؟

Amin Artist

اشتراک گذاری
منتشر شده توسط
Amin Artist

آخرین نوشته ها

نرخ آنلاین ارزها در استانبول

نرخ لحظه ای ارزهای استانبول کانال تلگرام اعلام نرخ کاسپین https://istanbulim.com/

1 هفته پیش

خرید خودرو در ترکیه 2023

خرید ماشین در ترکیه 2023 انواع خودرو در ترکیه 2023 و فراوانی مدل ها و…

2 هفته پیش

شهرهای مهم ترکیه

آشنایی با شهرهای مهم ترکیه ما سعی کردیم در این مقاله با بهترین و مهمترین…

2 هفته پیش

مزایای زندگی در ترکیه 2023

مزایای زندگی در ترکیه ترکیه جزو مهمترین کشورهای پیشرفته در آسیا به حساب می آید…

3 هفته پیش

همه چیز درباره ترکیه

همه چیز درباره ترکیه 2023 در مقاله همه چیز در ترکیه قصد داریم از زوایای…

3 هفته پیش

هزینه زندگی در ترکیه 2023

با توجه به رشد اقتصادی کشور ترکیه و وضعیت صعودی اقتصادی در این کشور، مهاجران…

1 ماه پیش