صرافی

آیا بانک های ایرانی در ترکیه شعبه ای دارند؟

بانکهای ایرانی در ترکیه

برای مهاجران و مسافران ایرانی در کشور ترکیه، وجود بانک های ایرانی در ترکیه یکی از مهم ترین معیارهاست.  با تاسیس شدن بانک های ایرانی در ترکیه، قسمتی از معضلات دانشجویان و مهاجران ایرانی در ترکیه برطرف شده است  اما بهتر است بدانیم که اکثر بانک های ایـرانی در ترکیه خدماتی برای انتقال پول بین المللی را ندارند. در واقع وظیفه اصلی این بانکها ارائه خدمات روزانه و شهروندی است و امکان انتقال وجه از ایران به ترکیه یا بلعکس در آنها وجود ندارد.

در این مقاله تصمیم داریم تا شما را با شعبه های  بانک های ایرانی در کشور ترکیه آشنا کنیم.

انواع خدمات بانک های ایرانی در ترکیه

بسیاری از ایرانیان در سالهای اخیر به جهت خرید ملک  یا برای تحصیلات و یا برای سرمایه گذاری در ترکیه به این کشور مهاجرت کرده اند. از نگرانی های مهاجرین به ترکیه استفاده از خدمت های بانک های ایرانی در ترکیه است. یکی از مهمترین اهداف برای فعالیت این بانک ها ، امکان انتقال پول از ایران به ترکیه و بلعکس بوده است. اما از سال 1397 به دلیل تحریم های متنوع از طرف کشور آمریکا، این امکان برای اکثر بانکهای ایرانی مسدود شده و امکان انتقال پول توسط بانکهای ایرانی داخل ترکیه وجود ندارد. 

هدف اصلی این بانکها متصل شدن به سیستم بانک بین المللی بوده است تا مشتریان بتوانند با حساب ارزی امکان دریافت یا انتقال وجه (دلارپوند یورو و… ) به سایر بانکهای بین المللی یا امکان دریافت پول نقد از تمامی دستگاه های خود پرداز و دریافت خدمات بانکی از تمام بانک های بین المللی را داشته باشند اما خدمات بانکهای ایرانی در ترکیه بسیار محدود تر شده و تمام موارد ذکر شده را شامل نمی شوند

مدارک لازم جهت باز کردن حساب در بانکهای ایرانی ترکیه

اگر شما مقیم کشور ترکیه هستید مدرک های لازم برای افتتاح حساب ارزی در بانکهای ترکیه مدارکی مانند پاسپورت برگه نفوس صادره از ثبت احوال ترکیه ، کد مالیاتی، آدرس محل زندگی به همراه قبض ها و شماره تماس در ترکیه را لازم دارید .اما برای باز کردن حساب بانکی در بانکهای ایرانی داخل ترکیه  بدون داشتن مدرک اقامت شما نیاز به پاسپورت کد مالیاتی و آدرسی از محل سکونت لازم دارین.

نام بانک های ایرانی که در کشور ترکیه شعبه دارند

سوال رایج اکثر مهاجران و یا مسافران ایرانی این است که کدام بانکهای ایران در ترکیه شعبه دارند ؟ پنج بانک ایرانی در ترکیه شعبه دارند.  بانک صادرات در استانبول / بانک پارسیان در استانبول / بانک ملت در 3 شهر ترکیه / بانک ملی در استانبول و صرافی بانک آینده درشهر استانبول شعبه دارند

شعبه بانک ملت در ترکیه

بانک ملت یکی از مهمترین بانکهای ایرانیست که در ترکیه 3 شعبه دارد. این بانک جزو مهم ترین بانکهای ایرانی در ترکیه محسوب میشود و هدف اصلی برای تاسیس در شهرهای ترکیه اتصال به سیستم های مالی بین المللی بوده است تا مسافران بتوانند پول را از ایران به ترکیه انتقال بدهند. اما بعد از منتفی شدن برجام بانک ملت دیگر نتوانست به سیستم های مالی بین المللی وصل شود. شما تنها می توانید یک حساب ارزی در بانک ملت در کشور ترکیه داشته باشید و یا ارزهای مورد نظرتان مانند دلار و لیر را از این بانک خرید کنید.

بانک ملت ترکیه

یکی از فعالترین بانک ها در ترکیه بانک ملت است و در سه شهر ترکیه شعبه دارد. شعبه بانک ملت در استانبول و ازمیر و آنکارا واقع شده است. شما امکان داشتن سپرده کوتاه مدت و بلند مدت را در بانک خواهید داشت و میتوانید از کارت بانکی برای دریافت پول استفاده کنید البته این امکان فقط با خودپرداز بانک ملت در ترکیه امکان پذیر است.

فعالیت اصلی این شعبه ها صرفا برای امور مالی بانکی حواله و انتقال ارز بین حسابهای بانکی داخلی افراد در ترکیه است.

شما نمیتوانید با داشتن کارت بانک ملت در ترکیه از اکثر مراکز خرید استفاده کنید یا امکان برداشت پول از خودپرداز را داشته باشید. مهاجرهایی که پاسپورت یا اقامت تشور ترکیه را دارند میتوانند از خدمات دیگر بانک ملت در ترکیه استفاده کرده و به عضویت این بانکها دربیایند. بانک ملت در ترکیه روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است. شما میتوانید از شعبه های بانک ملت در استانبول و دیگر شهرها، ارز خریداری کنید.

شعبه های بانک ملت در ترکیه

در زیر این متن شما میتوانید آدرس و شماره تلفن شعبه های بانک ملت در ترکیه را مشاهده کنید

بانک ملت در استانبول : اطلاعات شعبه

Address: Buyukdere Cad. BinbirCicek Sokak  No 1 I.Levent –Istanbul–  

Tel: +902122798015-  

Fax: +902122846214-  

SWIFT BKMTTRIS-   

بانک ملت آنکارا  : اطلاعات شعبه                 

  Address: Kültür Mahallesi, Doktor Mediha  Eldem Sokak No:71/18 Çankaya, Ankara–   

Fax: +903124321726-  

Tel: +02 – –   ۹۰۳۱۲۴۳۵۴۸۰۰

 BKMTTRIS100 SWIFT-  

بانک ملت ازمیر  :  اطلاعات شعبه

Address: Cumhuriyet Bulvari No:88/A   ۳۵۲۱۰ Konak-Izmi–     

–  ۹۰۲۳۲۴۴۱۷۵۲۱         

Tel:  +-  ۹۰۲۳۲۴۴۱۷۴۳۰

Fax:  +-  ۹۰۲۳۲۴۴۱۷۶۳۶ 

  BKMTTRISX200  SWIFT- 

بانک صادرات در کشور ترکیه

بانک صادرات دارای بیست و شش شعبه در خارج از ایران است. شعب بانک صادرات از فعالترین و مهمترین بانکهای ایرانی در ترکیه است. شعب صادرات در شهر استانبول ترکیه قرار دارد. خدمات بانک صادرات در ترکیه شامل دریافت وام / انتقال پول و خرید ارز و… است. یکی از مهمترین خدمات ارائه شده توسط این بانک که باعث میشود شما قادر به خرید در کشورهای دیگر نیز باشید، دبیت کارت یابانک شتاب است. دبیت کارت در ترکیه امنیت سفر شمارا نیز بالاتر میبرد. البته باید بدانیم که بانک صادرات هم دچار تحریم ها شده و از این قاعده مستثنا نیست.

بانکهای ابرانی خارج از کشور

شعبه بانک ملی ایران در ترکیه

بانک ملی ایران در استانبول مانند بانک ملت خدمات محدودی را میتواند به مشتریان خود بدهد. این بانک نیز امکان انتقال ارز از ایران به ترکیه و انتقال پول از ترکیه به ایران را ندارد. تنها شهروندان میتوانند از خدمات روزانه بانک ملی در استانبول استفاده کنند زیرا این بانک هم نمیتواند به سیستم های ارزی بین المللی وصل باشد. بانکی که به سیستم مالی بین المللی وصل باشد میتواند به مشتریانش دبیت کارت بدهد تا آنها بتوانند به راحتی جا به جایی و انتقال وجه را انجام داده یا از سایتهای بین المللی مانند آمازون یا ای بی بتوانند خرید آنلاین انجام دهند.

بانک پارسیان در ترکیه

یکی دیگر از بانکهای ایرانی در ترکیه ، بانک خصوصی پارسیان ایران است . این بانک نسبت به بانک های دولتی از خدمات بهتری برخوردار است اما محدودیت های بین المللی باز شامل بانک پارسیان نیز می شود. بانک پارسیان در شهر استانبول قرار دارد. شرکت تجارت الکترونیک پارسیان از زیرمجموعه های مهم گروه مالی پارسیان به حساب می آید.این شرکت در سال 1379 به عنوان اولین شرکت ایرانی ارائه خدمات پرداخت در ایران آغاز به کار کرد. اما همچنان محدودیت هایی در رابطه با دلار آمریکا برای بانک پارسیان در ترکیه وجود دارد و این بانک هم میتواند خدمتهای محدودی را در اختیار مشتریانش قرار دهد.

صرافی بانک آینده در ترکیه

بانک آینده نیز بصورت اینترنتی و از طریق صرافی آینده در ترکیه مشغول کار است. از خدمات اصلی صرافی بانک آینده در ترکیه میتوان به انتقال وجوه مالی ایرانیان به کانادا و ترکیه اشاره کرد. بانک آینده در ترکیه شعبه ای ندارد اما انجام خدمات بانکی مانند انتقال وجه یا تبدیل ریال به ارز مورد نظر یا بلعکس در صرافی ایرانی در استانبول و یا در صرافی بانک آینده انجام دهید

بخوان و بدان

Amin Artist

اشتراک گذاری
منتشر شده توسط
Amin Artist
برچسب هاک افتتاح حساب در بانکهای ترکیهایش بانک استانبولایش بانک ترکیهایشبانکبانک آینده استانبولبانک آینده ترکیهبانک ایرانی خارج از کشوربانک ایش استانبولبانک ایش ترکیهبانک پارسیان استانبولبانک پارسیان ترکیهبانک پاسارگاد استانبولبانک پاسارگاد ترکیهبانک تجارت استانبولبانک تجارت ترکیهبانک دی استانبولبانک دی ترکیهبانک زراعت استانبولبانک زراعت ترکیهبانک سپه استانبولبانک سپه ترکیهبانک سرمایه استانبولبانک سرمایه ترکیهبانک شهر استانبولبانک شهر ترکیهبانک صادرات استانبولبانک صادرات ترکیهبانک کار آفرین استانبولبانک کار آفرین ترکیهبانک کشاورزی استانبولبانک کشاورزی ترکیهبانک گارانتی ترکیهبانک گردشگری استانبولبانک گردشگری ترکیهبانک مسکن استانبولبانک مسکن ترکیهبانک ملتبانک ملت آنکارابانک ملت ازمیربانک ملت استانبولبانک ملت ترکیهبانک ملی استانبولبانک ملی ترکیهبانک های ایرانی در ترکیهبانک واکیف استانبولبانک واکیف ترکیهبانکهای استانبولبانکهای ایرانی خارج از ایرانبانکهای ایرانی در خارج از کشوربانکهای ترکیهحساب بانکی استانبولصرافی استانبولصرافی ایرانی در استانبولصرافی ایرانی در ترکیهیاپی کردی

آخرین نوشته ها

نرخ آنلاین ارزها در استانبول

نرخ لحظه ای ارزهای استانبول کانال تلگرام اعلام نرخ کاسپین

2 هفته پیش

خرید خودرو در ترکیه 2023

خرید ماشین در ترکیه 2023 انواع خودرو در ترکیه 2023 و فراوانی مدل ها و…

2 هفته پیش

شهرهای مهم ترکیه

آشنایی با شهرهای مهم ترکیه ما سعی کردیم در این مقاله با بهترین و مهمترین…

3 هفته پیش

مزایای زندگی در ترکیه 2023

مزایای زندگی در ترکیه ترکیه جزو مهمترین کشورهای پیشرفته در آسیا به حساب می آید…

3 هفته پیش

همه چیز درباره ترکیه

همه چیز درباره ترکیه 2023 در مقاله همه چیز در ترکیه قصد داریم از زوایای…

4 هفته پیش

هزینه زندگی در ترکیه 2023

با توجه به رشد اقتصادی کشور ترکیه و وضعیت صعودی اقتصادی در این کشور، مهاجران…

1 ماه پیش